ESB rozvaděče, a. s. vyrábějí a dodávají univerzální skříně měření USM a jejich modifikaci, skříň měření SM – 1.

Určení:

Měřicí skříň SM-1 Měřicí skříň USM

Univerzální skříně měření jsou určeny pro umístění přístrojů k měření, případně k registraci spotřeby elektrické energie, převážně u velkoodběratelů. Ve skříni lze soustředit běžné měřicí, registrační a pomocné přístroje a u všech typů lze provádět jejich jednotnou montáž. Univerzálnost je dána stejným základním provedením, které umožňuje umístění přístrojů na předvrtané panely nebo změnu přístrojového osazení i v podmínkách provozu. Výrobce připraví zapojení a osadí skříň pomocnými přístroji, hlavní měřicí přístroje osadí a zapojí příslušný rozvodný závod na provozním místě.

Technický popis:

Skříň šířky 600 mm, hloubky 320 mm a výšky 1000 mm je vyrobena z ocelového plechu tloušťky 1,5 mm. Čelní strana je opatřena prosklenými dveřmi s uzamykatelným a plombovatelným uzávěrem. Uvnitř skříně za dveřmi je umístěn výklopný panel pro montáž měřicích přístrojů, pod ním pevný panel pomocných přístrojů. Připojení skříně je možné čtyřmi otvory ve dně, opatřenými vývodkami PG 16 nebo čtyřmi otvory ve střeše, uzavřenými vývodkovými zátkami. Na zadní stěnu je možno upevnit montážní kříž (konzolu a nosníky) pro uchycení skříně na zeď (je součástí dodávky). Povrchová úprava skříně je provedena práškovou technologií v odstínu RAL 7032 - šedá. Skříň je typově vyráběna v krytí IP 40/20 a je určena pro vnitřní provedení. Všechny typy jsou vybaveny vnitřním osvětlením spínaným z vnějšku skříně a zásuvkou 230 V, 50 Hz, umístěnou spolu s příslušným jističem na pevném panelu.

Typy skříní a jejich použití:

Univerzální skříně měření USM jsou vyráběny ve čtyřech základních typech a několika jejich alternativách:
USM – A skříň registrační pro příjem a registraci impulsů
USM – B skříň měřicí, vysílací osazena vysílacími elektroměry
USM – C skříň měřicí, registrační dtto, navíc registrační přístroje
USM – D skříň měřicí osazena elektroměry s dvojtarifem a ukazatelem maxima

Skříně měření SM - 1:

Skříň měření SM – 1 je zmenšenou modifikací skříně USM a je určena pro umístění měřicích a registračních přístrojů, případně vyhodnocovací aparatury. Vzhledem k celkovým rozměrům skříně je uvažováno s použitím některého z typů univerzálních elektroměrů. Výrobce osadí skříň pomocnými přístroji a připraví zapojení, hlavní měřicí přístroje osadí a zapojí příslušný rozvodný závod na provozním místě.

Technický popis:

Skříň šířky 550 mm, hloubky 320 mm a výšky 650 mm je vyrobena z ocelového plechu tloušťky 2 mm. Čelní strana je opatřena prosklenými dveřmi s uzamykatelným a plombovatelným uzávěrem. Uvnitř skříně za dveřmi je umístěn plombovatelný výklopný panel pro montáž měřicích přístrojů, pod ním pevný panel pomocných přístrojů. Připojení skříně je možné pěti otvory ve dně, opatřenými třemi vývodkami PG 16 a dvěma PG 13,5 nebo pěti obdobnými otvory ve střeše, uzavřenými vývodkovými zátkami. Povrchová úprava skříně je provedena práškovou technologií v odstínu RAL 7032 - šedá. Skříň je typově vyráběna v krytí IP 54/20 a je určena převážně pro vnitřní provedení. Pro venkovní provedení je možná úprava - plné neprosklené dveře a stříška. Součástí výbavy je zásuvka 230 V, 50 Hz, umístěná spolu s příslušným jističem na pevném panelu, zkušební svorkovnice, vstupní svorky, případně další pomocné přístroje, osazené po dohodě se zákazníkem. Skříň se upevňuje přímo na zeď přes čtyři otvory v zadní stěně, na hmoždinky.

Osazení výklopného panelu:
univerzální elektroměr, doplňkový registrační přístroj nebo vyhodnocovací aparatura
Osazení pevného panelu:
svorkovnice, zkušební svorkovnice, zásuvka a ostatní pomocné přístroje
Obsazení svorkovnice sm – 1:
přívod pomocného napětí - svorky 1 až 4, přívod z MTP a MTN je zapojen přímo na zkušební svorkovnici

Soubory ke stažení

Reference

Kontaktní osoby

Markéta Otoupalová Vedoucí obchodu rozváděče

T +420 515 502 503
M +420 606 789 318
E obchod@esb-rozvadece.cz
E marketa.otoupalova@esb-rozvadece.cz